poniedziałek, 16 czerwca 2014

Reaguj, to może uratować komuś życie!

            
         Pęd życia jest wielki, codziennie stajemy przed nowymi wymaganiami, pokonujemy własne możliwości w imię lepszej pracy, lepszego życia, utrzymania rodziny  - niejednokrotnie przypłacając to stresem,  bezsennością, depresją lub innymi zaburzeniami natury psychicznej...


       Co się wtedy dzieje? Jeśli jesteśmy świadomi, że mamy problem i w miarę szybko skorzystamy z pomocy specjalisty wracamy do równowagi. Czasami potrzebne jest leczenie, czasami terapia z psychologiem. Gorzej, jeśli nie potrafimy sobie pomóc, bagatelizujemy problem, który się tylko pogłębia, lub myślimy, że żaden specjalista nie jest w stanie nam pomóc i nawet go nie szukamy. Nigdy, przenigdy nie bagatelizujmy jednak myśli samobójczych!!! 

   Fundacja Przetrwać Cierpienie rozpoczęła ogólnopolską  kampanię edukacyjno-społeczną. Na ich stronie dowiesz się wszystkiego na temat osób zagrożonych samobójstwem, znakach ostrzegawczych i jak można pomóc takiej osobie.  


      Dlaczego piszę o tym w blogu? Ponieważ wiele osób, których ginie, zmaga się z podobnymi problemami, mają myśli samobójcze, rezygnacje,  lęki, może nadużywają alkoholu... My najbliżsi musimy umieć rozpoznawać pierwsze sygnały, że coś jest nie tak, że coś jest nie w porządku, musimy wiedzieć jak pomóc, gdzie szukać pomocy, bo często od naszej postawy zależy czyjeś życie! 

               

Bez względu jaka jest przyczyna, obserwuj, reaguj, pomóż, życie ludzkie jest bezcenne!

1 komentarz:

  1. Oczywiście nie można być obojętnym w przypadku osób, które potrzebują pomocy. Jeśli są to osoby uzależnione to jest sposób aby im pomóc. Można skierować je na terpię do ośrodka uzależnień https://detoksfenix.pl/ i w takim wypadku z pewnością otrzymają niezbędną im pomoc.

    OdpowiedzUsuń