Co zrobić, kiedy ktoś nam zaginie

         
       
   Moment, kiedy dowiadujemy się, że coś jest nie w porządku, że bliska nam osoba mogła zaginąć, jest kluczowym. Chociaż wydaje się to bardzo trudne, musimy zachować zimną krew i przystąpić do działania: Pierwsze co robimy to sprawdzamy rzeczy osobiste, co zaginiony zabrał ze sobą a co zostawił w domu. Sprawdzamy telefon   (o ile nie został zabrany przez zaginionego) ostatnie połączenia i sms-y  następnie miejsca gdzie nasz bliski mógł przebywać, dzwonimy po znajomych i szpitalach.             Zgłaszamy zaginięcie na policję, najlepiej zabrać ze sobą ostatnie w miarę aktualne zdjęcie zaginionego. Nie musimy czekać 24 godziny, aby zgłosić zaginięcie, możemy zrobić to od razu, a policjant ma obowiązek takie zawiadomienie przyjąć. Policjant powinien również wydać zaświadczenie potwierdzające, że zaginięcie zostało zgłoszone, będzie Wam ono potrzebne jeśli chcecie prosić o pomoc inne organizacje wspierające poszukiwania.


Należy pamiętać, że im szybciej zareagujemy tym większa szansa na szybkie odnalezienie. Zaginięcia zagraniczne również zgłaszamy na policję w swoim miejscu zamieszkania. Należy to zrobić jak najszybciej, dobrze jest również poszukać na własną rękę organizacji w tym kraju w którym nasz bliski zaginął, żeby nagłośnili zaginięcie. W każdym kraju są takie organizacje, które pomagają całkowicie za darmo, sami robią plakaty, udostępniają w mediach i są w stałym kontakcie z lokalną policją. 


                Zgłaszając zaginięcie na policji nie ukrywamy niczego, całą naszą wiedzę (o ile takową posiadamy)       o zaginionym należy wyjawić, ponieważ to wszystko jest bardzo ważne i ma na celu szybkie odnalezienie. 

        Problem zaginięcia może dotknąć, każdą rodzinę bez względu na pochodzenie, wiek, płeć, stan majątkowy, przynależność wyznaniową, więc nie obwiniaj się, że to może z Twojej winy, nie o wszystkim nasi bliscy nam mówią. A nawet, jeśli wiemy, jaka mogła być przyczyna to i tak nie cofnie to czasu, nie wszystko można przewidzieć i lepiej wykorzystać energię na poszukiwania. 

         My rodziny zaginionych wspieramy się nawzajem, jeśli i Ty potrzebujesz podzielić się z kimś swoimi troskami lub masz inne zmartwienia ewentualnie pytania napisz do nas, pomożemy w miarę naszych możliwości.


Zarządzenie Nr 124/12 Komendanta Głównego Policji  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz